John McTiernan

John Campbell McTiernan Jr.

8,0
2 145 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby John McTiernan
polizeifurreich

A za co siedzi?

Dude_

za okłamywanie jakiegoś agenta FBI... coś słyszałem

bisban

http://film.onet.pl/wiadomosci/publikacje/w-raju-paranoi,1,4226826,wiadomosc.htm l

polizeifurreich

Toż to idiotyzm. Jak można karać pudłem ludzi za takie błachostki. Jak już to powinien dostać w zawiasach. Zawsze uważałem że amerykańskie prawo jest porąbane. Prawdziwe świry i zjeby chodzą tam po ulicach, a w miarę normalni ludzie siedzą w więzieniach. Zlecił detektywowi podsłuchiwanie i śledzenie współpracującego z nim producenta. Kto wie, może się bał że zostanie wykiwany w interesach. Gdy sprawa się wydała zainteresowało się tym FBI, a on ze strachu przed odpowiedzialnością zaczął mataczyć. Wielkie rzeczy. W naszym sejmie takie numery to standard. Nawet jak coś wypłynie to zaraz umarzają.

Rahabiel

Człowieku za podsłuchiwanie w USA idziesz siedzieć i tyle. To nie Kuba... Prawo mają zrąbane?
Prawo to my mamy zrąbane, albo taka Norwegia. Koleś zabił prawie 100 osób i pójdzie na 20 lat do więzienia.
U nas ostatnio kogoś pobili jacyś małolaci i człowiek nie żyje, a oni pójdą na max. chyba 8 lat do więzienia, bo byli sądzeni nie za morderstwo, a za pobicie ze skutkiem śmiertelnym (WTF?!).

LeoMessi86

no bo go chcieli pobić, a nie zabić. przez przypadek tak wyszło. a ty co, jesteś jednym ze zwolenników kary śmierci?

Untitled_Gangster_Reboot

przez przypadek kogoś zabić to nie jest zabójstwo ???
na pewno przez przypadek gościa nie pobili

krzysv

Zabicie kogoś przez przypadek to "nieumyślne spowodowanie śmierci" w polskim prawie, natomiast umyślne to jest "zabójstwo". Tak więc, nie, to nie jest zabójstwo.

Pozdrawiam

MarekAntonivsz

Czyli mogę kogoś zabić, potem powiedzieć, że to przez przypadek i dostać łagodniejszą karę?

Untitled_Gangster_Reboot

Znasz odpowiedź na to pytanie. Dlaczego więc je zadajesz?

Pozdrawiam

MarekAntonivsz

Gdybym znał, to bym nie pytał.

Untitled_Gangster_Reboot

Wybacz, znając schemat relacji większości filmwebowiczów ( tj. obraź, wyśmiej, znieważ ) założyłem, iż po prostu ironizujesz. Jeszcze raz wybacz to uprzedzenie, tego po prostu nauczył mnie ten portal.

Wracając do pytania: do morderstwa potrzebna jest świadomość i czyn, te dwa elementy muszą być obecne ( studiuję prawo w Wielkiej Brytanii, czyli innym systemie prawniczym, ale myślę, że w Polsce jest podobnie - jeśli nie, mam nadzieję, że jest tutaj jakiś polski prawnik, który mnie poprawi ).

Niejednokrotnie się jednak zdarzało i naturalnie, wciąż tak jest, że chcę się po prostu "Wymigać" z tego najcięższego wyroku, toteż wymyśla się różnorakie obrony w celu obalenia obecności jednego z elementów, najczęściej tego pierwszego.

Mam nadzieję, że choć trochę pomogłem.

Pozdrawiam

MarekAntonivsz

Ok, dzięki za wyjaśnienie.

polizeifurreich

https://www.youtube.com/watch?v=lBYtjY07WXg

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones